top of page
וודאות וביטחון - ניסיון מוכח ומוצלח בארץ ובעולם
האתגרים בענף הלול

ענף הלול בעולם בכלל ובישראל בפרט, סובל בעקביות מגלי תמותה או השמדות יזומות של להקות גידול, לעיתים אף חוות שלמות, שנכפות על הלולנים, כתוצאה ממחלות ווירוסים שונים.

הטמנת הפגרים על ידי החקלאים כפי שהיה נהוג עד כה, יצרה ועודנה יוצרת זיהום סביבתי ונזקים אקולוגיים וגורמת להפצת מחלות תוך בזבוז משאבים ועלויות גבוהות בנוסף לאובדן ההכנסה.

ההשלכות הכלכליות והסביבתיות, גרמו לגופים ממשלתיים ובראשם משרד החקלאות להקצות עד אוקטובר 2017 מענקים בגובה של 20 מש"ח למחזור פגרים והיד עוד נטויה.

בטווח המיידי עושה רושם, שלא רחוק היום בו מרבית המגדלים בישראל ישנו את שיטת הטיפול בפגרי העופות.

 

מה זה תוף אקולוגי?

קיים קשר וודאי בין רמת התחלואה לרמת הסטריליות בחוות הגידול. בידוד חוות הגידול הראה כי שמירה על סטריליות, ככל שניתן, מפחיתה משמעותית את סיכויי ההדבקה של העופות ורמת התחלואה. ניסיונות אלו הוכיחו את הצורך ההולך וגדל בביטחון ביולוגי (Biosecurity) בחוות הגידול.

"תוף אקולוגי" הינו פתרון ייחודי אליו מוכנסים פגרי עופות אשר בתהליך מחזור קצר הופכים לקומפוסט, שניתן לעשות בו שימוש חוזר ולפזרו בשדות כחומר מטייב קרקע.

המערכת מותקנת בסמיכות לחוות הגידול ומבטלת את הצורך באיתור קרקעות, תלות בספקי שירות חיצוניים ואת העלויות והלוגיסטיקה הכרוכות בפינוי הפגרים והטמנתם.

באופן זה:

 • נשמר רצף הבידוד של חוות הגידול על ידי צמצום כניסת גורמים חיצוניים לשטח החווה.

 • הטיפול בפגרים נעשה באופן מקומי, מיידי ויעיל.

 • הפחתה ניכרת של ריחות וזבובים.

 • הפסקת זיהום הקרקעות ומניעת הפצת מחלות.

 • חסכון משמעותי בעלויות כספיות.

 

על המערכת
 

טכנולוגיית "התוף האקולוגי" מופצת בהצלחה, מוכרת ומסובסדת על ידי הרשויות בכ-35 מדינות בכל יבשת צפון אמריקה למעלה מ-15 שנה ונמצא בשימוש באלפי חוות בארצות הברית.​

הטכנולוגיה פועלת בארץ בהצלחה מזה כ-7 שנים. היחידה נבדקה בקפדנות ובעלת כל האישורים הנדרשים.

כיום פועלות בישראל קרוב לכ-50 יחידות ועוד עשרות יחידות כבר הוזמנו ומיועדות להתקנה בזמן הקרוב.

טיפול מקומי בפגרים ומניעת כניסה ויציאה של גורמים חיצוניים לשטח החווה מהווה נקודה רבת משמעות בכדי לשמור על רצף הבידוד ולהפחתה המשמעותית של ריחות ותוצרי לוואי בשיטות הפינוי הנוכחיות. זאת בנוסף, לצמצום ארוך טווח של ההוצאה השוטפת על פינוי הפגרים שצפויה להמשיך לעלות.

 

הלקוחות המרוצים שלנו:

עדות מנהל חוות התרנגולים ההודים

בגבעת חיים, גדי:


"אנו מרוצים מכל יום שבחרנו ב"תוף האקלוגי" של "אקודרם", אנו חוסכים הוצאות רבות ולמעשה בימים אלו כבר מכסים את עלותה (לפני קבלת המענק). העצמאות, הביטחון והשקט הנפשי אינם ניתנים למדידה, הנני ממליץ בחום לכל מגדל על סמך הניסיון האישי מהתפעול המוצלח של התוף!"

אז מה יש לנו כאן:

 

 

 • הצלחה מוכחת בארץ ועולם
 • חסכון ארוך טווח
 • עצמאות מוחלטת ללא צורך בספק חיצוני
 • תפעול מיידי, פשוט וזול – צריכת חשמל זניחה
 • סטריליזציה מלאה - נקי ממחלות ופאטוגנים
 • שקט, אטום, ללא ריח פגרים וללא זבובים

!Win Win Win

אודותינו

ארז וולף המייסד של "אקודרם ישראל", דור שני למגדלי עופות ולולן בעברו. יזם את הטמעת השיטה בארץ, במטרה למצוא פתרון יעיל לטיפול בפגרי עופות למניעת התפשטות מחלות, ריחות וזבובים בקרבת החווה ועל מנת להוזיל את ההוצאות הגדלות הכרוכות בפינוי והטמנת הפגרים.

בעקבות לימוד והכשרה בתהליכי קומפוסטציה בפגרי בעל חיים באוניברסיטת מיין בארה"ב, הוביל לשינוי רגולטורי ותפיסתי בארץ תוך גיוס משרד החקלאות והמשרד לאיכות הסביבה. במטרה להפסיק את שינוע פגרי העופות במדינת ישראל, להעלות את רמת בידוד החווה (Biosecurity) ולהגביר את עצמאות מגדלי העופות תוך חסכון תפעולי ארוך טווח לבעלי החווה.

החזון שלנו: להוביל מהפכה בענף הלול, הפיכתו למקום סטרילי ונקי יותר, תוך מחזור הפסולת שמייצרים הלולים, למוצר בעל ערך אקולוגי ע"י שימוש בטכנולוגיה פשוטה, יעילה ונגישה.

צוות "אקודרם ישראל": בעל ניסיון רב בהרכבה והתקנת ציוד חקלאי בכלל, ולולים בפרט. עם רקורד מוכח ומוצלח של התקנה של למעלה מ-50 יחידות תוף אקולוגי אשר פרוסות ופעילות ברחבי הארץ.

הצוות זמין 24/7 לכל צורך ובכלל זה למתן שירות, הדרכה, טיפול ופתרון בעיות.

bottom of page